Aquamarine Ocean Wave Ring Sterling Silver
The Aquamarine Ocean Wave Ring is crafted in 925 sterling silver 18k gold plated with fine jewelry craft.
PRODUCT SPECIFICS
| Brand | Joacii/Customizable |
| Item No | JXLRG01539C0W |
| Material | 925 Sterling Silver |
| Stone | 5mm Round Aquamarine |
| Weight | 2.67g |
| Plating | 18K White Gold |
| Color | 18K White |
| Gender | Women |
| Feature | Aesthetics & Ergonomics |
CUSTOMIZABLE OPTIONS
Logo: laser and engraving are optional.
Material: K gold and sterling silver, stainless steel, copper, etc.
Stone: stone type, color, shape and size are optional.
Shape: base on needs of custom, pleasing in aesthetics and ergonomics.
Plating: rhodium, K gold and silver are optional.