Enamel Resin Hamsa Evil Eye Bracelet
The Enamel Resin Hamsa Evil Eye Bracelet is crafted in 925 sterling silver 18k gold plated with fine jewelry craft.
PRODUCT SPECIFICS
resin hamsa bracelet
| Brand | Joacii/Customizable |
| Item No | JXLBR01529C0Y_925 |
| Stone | 2mm Round Black CZ*1pc, 2mm Round White CZ*1pc |
| Chain Length | 15-20cm |
| Material | 925 Sterling Silver |
| Plating | 18K Yellow Gold |
| Color | 18K Yellow |
| Gender | Women |
| Feature | Aesthetics & Ergonomics |
CUSTOMIZABLE OPTIONS
Logo: laser and engraving are optional.
Material: K gold and sterling silver, stainless steel, copper, etc.
Stone: stone type, color, shape and size are optional.
Shape: base on needs of custom, pleasing in aesthetics and ergonomics.
Plating: rhodium, K gold and silver are optional.