Round Cut Pink Cubic Zirconia Huggie Earrings
The Round Cut Pink Cubic Zirconia Huggie Earrings are crafted in 925 sterling silver gold plated with fine jewelry craft.
PRODUCT SPECIFICS
women's silver huggie earrings
| Brand | Joacii/Customizable |
| Item No | JXYHE-00135 |
| Stone | Pink/Purple/Blue/Red/Green Cubic Zircon |
| Size | 24mm*3.45mm |
| Material | 925 Sterling Silver |
| Plating | 18K Yellow/White Gold |
| Color | 18K Yellow/White |
| Weight | 6.78g |
| Gender | Women |
| Feature | Aesthetics & Ergonomics |
CUSTOMIZABLE OPTIONS
Logo: laser and engraving are optional.
Material: K gold and sterling silver, stainless steel, copper, etc.
Stone: stone type, color, shape and size are optional.
Shape: base on needs of custom, pleasing in aesthetics and ergonomics.
Plating: rhodium, K gold and silver are optional.