Round Nano Emerald Ring Colorful Stone
The Round Nano Emerald Ring Colorful Stone is crafted in 925 sterling silver 14k gold plated with fine jewelry craft.
PRODUCT SPECIFICS
Nano Emerald Ring Sterling Silver
| Brand | Joacii/Customizable |
| Item No | SR00029 |
| Main Stone | 5mm Round Nano Emerald*1pcs, 5*2.5mm Marquise Peridot*1pcs, 2.5mm Round Sky Blue Crystal*1pcs, |
| Weight | 1.60g |
| Material | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14K Yellow |
| Color | 14K Yellow |
| Gender | Women |
| Feature | Aesthetics & Ergonomics |
CUSTOMIZABLE OPTIONS
Logo: laser and engraving are optional.
Material: K gold and sterling silver, stainless steel, copper, etc.
Stone: stone type, color, shape and size are optional.
Shape: base on needs of custom, pleasing in aesthetics and ergonomics.
Plating: rhodium, K gold and silver are optional.