Zircon Molten Hoop Earrings
The Zircon Molten Hoop Earrings are made of 316L stainless steel. It is durable and waterproof, resistant to corrosion, scratches.
PRODUCT SPECIFICS
Molten Hoop Earrings
| Brand | Joacii/Customizable |
| Item No | JNMSE-D535 |
| Stone | Zircon |
| Weight | 12.3g |
| Material | 316L Stainless Steel |
| Plating | 18K Gold |
| Color | 18K Gold |
| Gender | Women |
| Feature | Aesthetics & Ergonomics |
CUSTOMIZABLE OPTIONS
Logo: laser and engraving are optional.
Material: K gold and sterling silver, stainless steel, copper, etc.
Stone: stone type, color, shape and size are optional.
Shape: base on needs of custom, pleasing in aesthetics and ergonomics.
Plating: rhodium, K gold and silver are optional.